?

Povídková kniha Zbyte─Źnost vyšla v Brazílii

V brazilském nakladatelství Thesaurus Editora vyšla povídková kniha Zbyte─Źnost (Inutilidades). Jedná se o jednu z prvních knih autora nastupující generace, která byla p??elo┼żena do brazilské portugalštiny. Za podporu, koncepci a realizaci projektu je t??eba pod??kovat velvyslanci ??eské republiky v Brazílii, panu Ivanu Jan─Źárkovi. Za financování p??ekladu pat??í pod??kování Ministerstvu zahrani─Źních v??cí ??R.

 

vsechny knihy je mozne objednat na www.kosmas.cz
Pro─Ź blijou sloni - nominace
15.09.2011

Kní┼żka Pro─Ź blijou sloni práv?? vyšla... A je nominována na cenu Cultura Bohemica 2011!

Uk├ízka z nov├ęho rom├ínu Pro─Ź blijou sloni
8.04.2011

V novém ─Źísle Welesu (44-45) je otišt??ná ukázka z románu Pro─Ź blijou sloni, který by m??l kni┼żn?? vyjít letos na podzim.

Vyprodaná smrt
20.12.2010

Kniha I smrt se zahojí je vyprodaná. Mo┼żná se objeví pár kousk┼» v n??jakých "superakcích", ale jinak: dokonáno jest...

Recenze - I smrt se zahoj├ş
5.08.2010

Server Kultura21.cz zve??ejnil recenzi na I smrt se zahojí.

3 minuty s...
27.07.2010

V po??adu 3 minuty s... byly p??edstaveny knihy I smrt se zahojí a Zbyte─Źnost.

ZajÝmavÚ odkazy:
ę 2008
TOPlist

Z recenze na:

Zbyte─Źnost, Jaroslav Balv├şn, den├şk Pr├ívo

Jan Pavel do své osmé kní┼żky poskládal hrst krátkých, jakoby samostatných povídek. Vybrousil je do minimalistického sev??eného tvaru a k pohonu jejich d??je pou┼żil hovorové dialogy.

Detail knihy >>

Z recenze na:

I smrt se zahoj├ş. ??esk├Ż rozhlas ??? Vltava

Prózy Jana Pavla p??inášejí spíše postupn?? formulované a b??itké diagnózy ne┼ż úsp??šná lé─Źení, trýznivé kazuistiky spíše ne┼ż umn?? sestavené story, bolestnou sebereflexi spíše ne┼ż plynoucí zábavu. A práv?? v tom spo─Źívá jejich nenápadný, ale zásadní p??ínos.

Detail knihy >>