?

Povídková kniha Zbyte─Źnost vyšla v Brazílii

V brazilském nakladatelství Thesaurus Editora vyšla povídková kniha Zbyte─Źnost (Inutilidades). Jedná se o jednu z prvních knih autora nastupující generace, která byla p??elo┼żena do brazilské portugalštiny. Za podporu, koncepci a realizaci projektu je t??eba pod??kovat velvyslanci ??eské republiky v Brazílii, panu Ivanu Jan─Źárkovi. Za financování p??ekladu pat??í pod??kování Ministerstvu zahrani─Źních v??cí ??R.

 

vsechny knihy je mozne objednat na www.kosmas.cz
Listy hlavn├şho m??sta Prahy (Zbyte─Źnost) - RECENZE

V nejnov??jší povídkové knize Zbyte─Źnost Jan Pavel rozebírá a hledá. Nesna┼żí se najít p??ímo odpov??di, pátrá spíše po motivacích, zkoumá pochody a hnutí lidské mysli, nazna─Źuje úpadek a podivnosti mezilidských vztah┼». P??i ─Źtení se neustále honí hlavou, zda je to opravdu tak, zda si mozaiku p??íb??hu slo┼żil správn??, nebo mu unikl n??jaký detail, který bude d┼»le┼żitý v kone─Źném vyzn??ní celého textu. Povídky jsou ─Źtená??i blízké, ale zárove?? mu ur─Źitým zp┼»sobem unikají, o to více si ho ale p??ipoutají, kdy┼ż nad nimi musí p??emýšlet. Je to kouzlo nevy??─Źeného, tajemného a neustále lákajícího k op??tovnému prozkoumávání.

ZajÝmavÚ odkazy:
ę 2008
TOPlist

Z recenze na:

I smrt se zahoj├ş. J. Balv├şn, dobraadresa.cz

V Pavlových beletriích se ob─Źas zalesknou perly, moudra, která obstojí samostatn?? a ─Źtená??e se dotknou tak??ka fyzicky, proto┼że se s nimi naprosto ztoto┼żní.

Detail knihy >>

Z recenze na:

Zbyte─Źnost, Jaroslav Balv├şn, den├şk Pr├ívo

Jan Pavel do své osmé kní┼żky poskládal hrst krátkých, jakoby samostatných povídek. Vybrousil je do minimalistického sev??eného tvaru a k pohonu jejich d??je pou┼żil hovorové dialogy.

Detail knihy >>