?

Povídková kniha Zbyte─Źnost vyšla v Brazílii

V brazilském nakladatelství Thesaurus Editora vyšla povídková kniha Zbyte─Źnost (Inutilidades). Jedná se o jednu z prvních knih autora nastupující generace, která byla p??elo┼żena do brazilské portugalštiny. Za podporu, koncepci a realizaci projektu je t??eba pod??kovat velvyslanci ??eské republiky v Brazílii, panu Ivanu Jan─Źárkovi. Za financování p??ekladu pat??í pod??kování Ministerstvu zahrani─Źních v??cí ??R.

 

vsechny knihy je mozne objednat na www.kosmas.cz
I smrt se zahoj├ş

Odkud vyv??rá nový román básníka a prozaika Jana Pavla? Jak napovídá d??jová linie, která se v??tví do dvou r┼»zných ─Źas┼»: ze z??ídel p??ítomných i minulých. Tradi─Źní romantické ko??eny se tu splétají s narativními finesami postmoderny, disharmonický akord mezi trojjediným autorem-vyprav??─Źem-hrdinou a v┼»kolním sv??tem zní na pozadí otev??ené literární hry. Jakkoliv však Pavlova próza nedo??íkává, tají a nazna─Źuje – její leitmotiv je z??ejmý: p┼»lstoletí po Kerouakovi se další postava ocitá „na cest??“: prchá z tenat své rozhárané individuality i z kleští civiliza─Źní banality a stereotypu; pohybuje se po pru┼żném lan?? nata┼żeném mezi snem a skute─Źností, normalitou a šílenstvím. Sebehledající i sebezni─Źující út??k je tu základní a všeobjímající nad??jí: nad??jí, ┼że nejen ┼żivot, ale i smrt se zahojí.

ZajÝmavÚ odkazy:
ę 2008
TOPlist

Z recenze na:

I smrt se zahoj├ş. J. Balv├şn, dobraadresa.cz

V Pavlových beletriích se ob─Źas zalesknou perly, moudra, která obstojí samostatn?? a ─Źtená??e se dotknou tak??ka fyzicky, proto┼że se s nimi naprosto ztoto┼żní.

Detail knihy >>

Z recenze na:

Zbyte─Źnost, Josef Schwarz, magaz├şn UNI

 

Pavl┼»v text je jako dob??e nabroušená b??itva – bez okolk┼» a deziluzivn?? proniká k d??eni ┼żivota ka┼żdého sou─Źasníka, i kdy┼ż nejlépe se v autorov?? povídkovém p??íb??hu najdou Pavlovi genera─Źní vrstevníci.

 

Detail knihy >>