?

Povídková kniha Zbyte─Źnost vyšla v Brazílii

V brazilském nakladatelství Thesaurus Editora vyšla povídková kniha Zbyte─Źnost (Inutilidades). Jedná se o jednu z prvních knih autora nastupující generace, která byla p??elo┼żena do brazilské portugalštiny. Za podporu, koncepci a realizaci projektu je t??eba pod??kovat velvyslanci ??eské republiky v Brazílii, panu Ivanu Jan─Źárkovi. Za financování p??ekladu pat??í pod??kování Ministerstvu zahrani─Źních v??cí ??R.

 

vsechny knihy je mozne objednat na www.kosmas.cz
Pro─Ź blijou sloni

Zatou┼żili jste se n??kdy vrátit do d??tství, do doby objevování, údivu, do doby, kdy ty nejb??┼żn??jší v??ci mají nádech tajuplna, zatímco historické události nám leckdy p??ipadají banální? Ho??kosladký p??íb??h starého Hloub??tína vid??ný o─Źima malého kluka z oby─Źejné (a p??ece tak neoby─Źejné) rodiny posunuje vnímání práv?? tímhle sm??rem. Kniha bohatým, ┼żivým, nevyum??lkovaným jazykem popisuje kli─Źkování mezi symboly socialismu, kterému u┼ż dochází dech, i tvrdou srá┼żku d??tských sn┼» s realitou. Nenechte se mýlit hravostí výpov??di: kniha je o vá┼żných v??cech. Autor se nebojí nechat leckterý drobný p??íb??h bez rozuzlení, aby pak všechny p??e─Źnívající konce pochytal a umn?? vpletl do záv??ru. Na knize je sympatické, ┼że kon─Źí okam┼żikem, kdy se m??ní vnímání sv??ta hlavního hrdiny a všechno je najednou jinak. Nemusíme ─Źíst o vimrlatech, prvních láskách ani sexuální frustraci, jen o bláznivých a n??kdy nebezpe─Źných klukovských dobrodru┼żstvích. S odchodem d??tství odchází i starý Hloub??tín, pra┼żská periferie, nebo┼ą touto ─Źtvrtí povede dálnice. Nastává nová éra…

ZajÝmavÚ odkazy:
ę 2008
TOPlist

Z recenze na:

Zbyte─Źnost, Bohdan Volejn├ş─Źek, knihovnice.cz

U┼ż od prvních stránek je to p??edevším autorova nevídaná schopnost, s jakou lehkostí doká┼że ─Źtená??e p??enést, ─Źi snad vtáhnout do svého p??íb??hu.

Detail knihy >>

Z recenze na:

I smrt se zahoj├ş. ??esk├Ż rozhlas ??? Vltava

Prózy Jana Pavla p??inášejí spíše postupn?? formulované a b??itké diagnózy ne┼ż úsp??šná lé─Źení, trýznivé kazuistiky spíše ne┼ż umn?? sestavené story, bolestnou sebereflexi spíše ne┼ż plynoucí zábavu. A práv?? v tom spo─Źívá jejich nenápadný, ale zásadní p??ínos.

Detail knihy >>